Podsumowanie Pucharu Polski 2017

PP 2017W miniony weekend pięć najlepszych drużyn z kraju rozegrało w Kielcach turniej o Puchar Polski 2017. Pierwszy dzień kompletem zwycięstw zakończyły drużyny z Rzeszowa oraz Konstancina. Nasza drużyna pewnie pokonała zespół z Wałbrzycha wynikiem 63:39, w drugim spotkaniu po niefortunnej serii wydarzeń ulegliśmy nieco drużynie IKS GTM, przegrywając spotkanie 48:44. W drugim dniu nasz zespół stanął naprzeciw drużynie z Rzeszowa. W pierwszej połowie po naszej świetnej grze to zespół Mistrza Polski musiał gonić wynik. Niestety w drugiej połowie zabrakło nam koncentracji w ważnych momentach i to doświadczony Rzeszów okazał się bardziej skuteczny wygrywając spotkanie przewagą 2 punktów, wynik 54:52. W meczu o 3 miejsce nasza drużyna spotkała się z zespołem KSS Mustang Konin, który miał taki sam bilans zwycięstw oraz porażek. Po wspaniałych trzech kwartach prowadziliśmy przewagą 20 punktów i tylko spokojna gra mogła nas doprowadzić do zwycięstwa. Niestety

na początku czwartej kwarty z powodu pięciu fauli boisko musiało opuścić dwóch naszych wysoko-punktowych zawodników co całkowicie zmieniło szyk spotkania i drużyna z Konina krok po kroku stosując skuteczny pressing zdołała odrobić stratę i w regulaminowym czasie gry doprowadziła do remisu. Niestety w dogrywce nie byliśmy w stanie zagrozić Mustangowi i ostatecznie mecz zakończył się 10 punktową Koninian i to właśnie oni uplasowali się na 3 miejscu Pucharu Polski. Po raz 3 z rzędu i 10 w historii po najwyższe trofeum sięgnęła drużyna Mistrza Polski - AKCESMED Start Rzeszów, wygrywając swoje wszystkie cztery mecze. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna IKS GTM Konstancin, ulegając jedynie w swoim ostatnim spotkaniu zespołowi z Rzeszowa. Na ostatnim miejscu znalazł się zespół Mad Devils Wałbrzych. Po analizie wyników można śmiało stwierdzić, że poziom turnieju był bardzo wyrównany i kibice mogli oglądać naprawdę emocjonujące spotkania, każda z drużyn miała spore szanse sięgnąć po Puchar.

Wyniki:

KS PACTUM Scyzory Kielce 63:39 MAD DEVILS Wałbrzych

(20:6, 14:18, 15:4, 14:11)

Kielce:

Moćko F. 33, Pietrzyk 12 3x3, Świeboda 6, Sobieraj 2, Minda 2, Szymczak 2, Gajewski 2, Bamgbopa 2, Wrona 2, Kozieł, Moćko S.

KS PACTUM Scyzory Kielce 44:48 IKS GTM Konstancin

(15:10, 10:14, 11:12, 12:8)

Kielce: Moćko F. 20, Pietrzyk 17 1x3, Świeboda 4, Sobieraj 3, Wrona, Minda, Gajewski, Moćko S., Bamgbopa, Szymczak, Kozieł

KS PACTUM Scyzory Kielce 52:54 AKCESMED START Rzeszów

(14:8, 13:13, 9:20, 16:13)

Kielce: Moćko F. 20 1x3, Pietrzyk 14 2x3, Sobieraj 14, Świeboda 4, Minda, Wrona, Moćko S., Gajewski, Bamgbopa, Kozieł, Szymczak

KS PACTUM Scyzory Kielce 53:63 KSS Mustang Konin

(19:7, 18:16, 14:8, 2:22, OT 0:10)

Kielce: Moćko F. 22 2x3, Sobieraj 12, Świeboda 7, Pietrzyk 6, Gajewski 4, Wrona 2, Minda, Bamgbopa, Kozieł, Szymczak, Moćko S.

Pozostałe wyniki:

KSS Mustang Konin 53:68 AKCESMED START Rzeszów (8:18, 11:19, 20:14, 14:17)

IKS GTM Konstancin 52:46 KSS Mustang Konin (10:10, 16:11, 10:17, 16:8)

AKCESMED START Rzeszów 79:41 Mad Devils Wałbrzych (16:11, 22:10, 14:12, 27:8)

Mad Devils Wałbrzych 54:68 KSS Mustang Konin (8:26, 24:8, 10:19, 12:15)

IKS GTM Konstancin 68:48 Mad Devils Wałbrzych (18:9, 23:12, 17:16, 10:11)

AKCESMED Start Rzeszów 57:43 IKS GTM Konstancin (18:12, 18:7, 8:15, 13:9)