Komplet zwycięstw w międzynarodowym turnieju w Wiedniu

Wiedeń 2022W dniach 24-25 września w Wiedniu rozegraliśmy towarzyski turniej, którego gospodarzem była zaprzyjaźniona drużyna Sitting Bulls. Oprócz naszej drużyny i gospodarza, uczestnikami byli również Mistrz Polski KSS Mustang Konin oraz niemiecki zespół RBB Munchen Iguanas. Na turniej z powodów zdrowotnych wybraliśmy się w dosyć wąskim składzie 6 zawodników, ale za to z pierwszą piątką na czele.

W sobotni poranek stanęliśmy naprzeciwko Mistrzowi Polski z zeszłego sezonu. Mustang Konin przyjechał na turniej w Wiedniu w pełnym składzie na sezon 2022-2023 i nowym grającym trenerem Dominikiem Moslerem na czele. Mecz od początku układał się po naszej myśli. Nie pozwalaliśmy przeciwnikowi zdobywać podkoszowych pozycji, co zmuszało Mustanga do rzutów z półdystansu, które w większości były niecelne. Nasz atak natomiast był dużo bardziej skuteczny i sukcesywnie powiększaliśmy swoją przewagę. Do połowy wynik 28:15 raczej nie zwiastował niespodzianki w drugiej odsłonie. Tak też było, kontynuowaliśmy nasze założenia, trzymaliśmy Konin w odpowiednim dystansie i do końca meczu dorzucaliśmy kolejne kosze kończąc mecz ze sporym zapasem punktów 64:34.

Wien 2022Scyzory Kielce 64:34 KSS Mustang Konin
(14:7, 14:8, 14:11, 22:8)
Kielce grali: Gładysz 28, Moćko F. 19, Sobieraj 12 (1x3), Moćko S. 3, Szymczak 2, Wrona

Po krótkiej przerwie obiadowej, o 14:00 czekał na nas kolejny mecz, z gospodarzem - drużyną Sitting Bulls. Spotkania z Mistrzem Austrii zawsze są bardzo dynamiczne i tak też było tym razem. Od początku toczyła się walka punkt za punkt, jednak z lekką przewagą naszego zespołu. Po 1 kwarcie wynik 20:14 nie przesądzał jednak jeszcze o końcowym zwycięzcy. W drugiej kwarcie po równie ciężkiej walce udało nam się wykraść kolejne 2 pkt przewagi. Po przerwie, w pierwszych minutach mieliśmy świetną serię 11 do 2. Radość nie trwała jednak długo bowiem drużyna z Wiednia po reorganizacji składu na szybkich 2-3 punktowych zawodników rozpoczęła szaloną pogoń po wynik. Tym samym, brak naszych punktów w ofensywnie i skuteczne kontrataki zespołu "siedzących byków" doprowadziły do zmniejszenia straty z ich strony i wyniku 49:44. Czwarta odsłona nadal była nerwowa, ale nie daliśmy za wygraną i do końca kontrolowaliśmy tą nieznaczną przewagę ostatecznie wygrywając mecz wynikiem 65:56.

SittingScyzory Kielce 65:56 Sitting Bulls
(20:14, 14:12, 15:18, 16:12)
Kielce: Moćko F. 34 (2x3), Gładysz 19, Sobieraj 8, Moćko S. 4, Wrona, Szymczak

W pozostałych sobotnich meczach Sitting Bulls pokonał RBB Munchen Iguanas wynikiem 60:50. Drużyna z Niemiec zrewanżowała jednak swoją porażkę w meczu z Mustangiem Konin kończąc mecz zwycięstwem 59:50.

Ostatni niedzielny mecz rozegraliśmy z nieznaną nam dotychczas drużyną występującą w drugiej Bundeslidze niemieckiej RBB Munchen Iguanas. Widząc ich nieznaczną przegraną z Sitting Bulls i zwycięstwo nad Koninem wiedzieliśmy, że nie jest to słaby zespół. Od pierwszych minut ekipa z Monachium postawiła wysoką poprzeczkę, szliśmy przez pierwszą kwartę dosłownie łeb w łeb, na tablicy po 10 minutach ukazywał się wynik 10:11 dla przeciwnika. Druga kwarta nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu. "Jaszczurki" z Monachium nakręceni naszymi niecelnymi rzutami i brakiem pomysłu na ich szczelną obronę, szybko wyprowadzili wynik na swoją korzyść 21:28. Do drugiej połowy, po analizie w przerwie meczu, podeszliśmy już z zupełnie nowym planem, który szybko zaczął skutkować. Do końca kwarty zmniejszyliśmy przewagę niemieckiej drużyny i nawet wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie (37:36). Ostatnia odsłona spotkania to już świetny rajd po jak najlepszy wynik w naszym wykonaniu. Zespół Iguanas nie potrafił przedostać się bliżej naszego kosza oddając same niecelne rzuty w ostatnich sekundach swoich akcji. Przez 10 minut udało im się zdobyć tylko 8 pkt przy naszych 17, co ostatecznie dało nam wygraną w meczu wynikiem 55:44. Tym samym, z kompletem zwycięstw, zajęliśmy pierwsze miejsce! Brawo panowie!

SittingScyzory Kielce 55:44 RBB Munchen Iguanas
(10:11, 11:17, 16:8, 18:8)
Kielce: Moćko F. 29 (2x3), Gładysz 14, Sobieraj 8, Szymczak 2, Moćko S. 2, Wrona

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu pomiędzy Sitting Bulls a Mustangiem Konin to jednak ekipa z Wiednia okazała się lepsza, zwyciężając 57:50.

Końcowa klasyfikacja:
1. Scyzory Kielce
2. Sitting Bulls
3. Munchen Iguanas
4. Mustang Konin

Z tego miejsca dziękujemy organizatorowi Sitting Bulls (danke schön!) za dobrze obsadzony turniej oraz wszystkim drużynom za wyrównane i bardzo ciekawe mecze przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem ligowym.

W przyszły weekend 1-2 października kolejny wyjazdowy turniej. Drużyna START Białystok organizuje tradycyjny już Basketball Cup, w którym jak co roku będą brali udział zawodnicy z naszego drugiego zespołu, wspomagani przez juniorów.

Dziękujemy kibicom za wsparcie, a sponsorom i partnerom za nieocenioną pomoc finansową, dzięki której możemy przecierać szlaki na międzynarodowych turniejach.